Dni nemeckého jazyka 2023

Goetheho inštitút a Nadácia Volkswagen Slovakia spolu s partnermi organizujú v dňoch
13.11. – 15.11.2023 podujatie na podporu nemeckého jazyka „Dni nemeckého jazyka 2023 – Nemčina ako príležitosť“, na ktoré Vás srdečne pozývame.
Podujatie sa uskutoční na troch miestach v Košiciach, Banskej Bystrici a Žiline a je určené pre všetkých, ktorí sa zaoberajú výučbou nemeckého jazyka na Slovensku.
Podrobnejšie informácie, ako aj registračný formulár nájdete pod týmto odkazom:
Goethe-Institut Slowakei | Sprache. Kultur. Deutschland.
Registrácia je možná do 8. novembra 2023.

Nemčina ako šanca
Nemčina ako šanca pre lepšie pracovné príležitosti, nemčina ako šanca študovať na kvalitnej európskej univerzite, nemčina ako šanca spoznať kultúru nemeckojazyčného priestoru.
Zažite tri dni nemčiny na troch rôznych miestach – v Košiciach, Banskej Bystrici a Žiline a objavujte spoločne s nami možnosti a príležitosti, ktoré nemčina ako cudzí jazyk prináša so sebou.
Tešiť sa môžete na workshopy a prednášky zamerané na inovatívne vyučovacie metódy, otvorené hodiny, networking, ale aj diskusiu o postavení a dôležitosti nemčiny na slovenskom pracovnom trhu so zástupcami nemeckých spoločností na Slovensku.
13.11.2023 Košice
14.11.2023 Banská Bystrica
15.11.2023 Žilina

Program
Počas podujatí budú, s ohľadom na rešpektovanie vášho súkromia, vyhotovované fotografie, prípadne krátke video.
Podujatie je súčasťou výnimočného projektu Chcem (sa) učiť nemčinu.