Pozrime sa spolu hlboko do prírody a potom všetko lepšie pochopíme

V dňoch 11. – 13. 06. 2024 prebehla ďalšia spoločná, naplánovaná aktivita v rámci veľkého cezhraničného projektu „Pozrime sa spolu hlboko do prírody a potom všetko lepšie pochopíme“. Projektových aktivít sa zúčastnilo celkovo 180 žiakov I. stupňa ZŠ z Rožnova pod Radhoštěm a Kysuckého Nového Mesta.

V rámci projektu bolo UCV realizátorom eko a STEAM aktivít, ktoré boli súčasťou tohto významného projektu. Cieľom bolo nielen prehĺbiť vedomosti žiakov o prírode a vede, ale aj podporiť ich kritické myslenie a tvorivé schopnosti prostredníctvom interaktívnych a praktických hands on aktivít, ktoré prispeli k lepšiemu pochopeniu environmentálnych tém a technických odborov,  čím sa posilnil ich pozitívny vzťah k učeniu a skúmaniu sveta okolo nás.

viac informácie a fotografie >>